Liny holownicze

Holowanie pojazdów jest bardzo dokładnie unormowane przepisami Kodeksu drogowego. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele w zakresie bezpieczeństwa zależy od właściwego wykonania linki holowniczej. Zerwanie jej w czasie jazdy może być przyczyną poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kierowców i osób postronnych oraz spowodować wymierne straty materialne.

W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa firma „Pas-Kam” oferuje linki holownicze, dostosowane do różnego rodzaju obciążeń, wynikających z sumarycznej masy ciągniętego samochodu osobowego (do 1500, 2500, 3000, 4000 i 4500 kg). Proponujemy plecione lub taśmowe linki, wykonane z włókien syntetycznych o odpowiedniej wytrzymałości, zakończone szeklami lub hakami, z bezpiecznikiem uniemożliwiającym samoczynne wypięcie przy poluzowaniu naciągu.

Wybierając linkę zawsze należy zachować właściwy zapas parametrów wytrzymałości oraz dostosować technikę jazdy do wymogów holowania. Nagłe szarpnięcia mogą sprawić, że na połączenie będą działać znacznie większe siły, co może prowadzić do wypadku.

Linki holownicze do 1500kg

 • Liny holownicze taśmowe, oraz plecione do samochodów osobowych o masie całkowitej do 1500kg.

  więcej »

Linki holownicze do 2500kg

 • Liny holownicze taśmowe, oraz plecione do samochodów osobowych o masie całkowitej do 2500kg.

  więcej »

Linki holownicze do 3000kg

 • Liny holownicze taśmowe, oraz plecione do samochodów osobowych o masie całkowitej do 3000kg.

  więcej »

Linki holownicze do 4000kg

 • Liny holownicze taśmowe, oraz plecione do samochodów osobowych o masie całkowitej do 4000kg.

  więcej »

Linki holownicze do 4500kg

 • Liny holownicze taśmowe, oraz plecione do samo-

  chodów osobowych o masie całkowi- tej do 4500kg.

  więcej »